انواع سی دی و نرم افزار های جدید

      لینک های داغ

 
   
  


 

وب گشت:: اخبار روز :: تهران مانیا :: نسل جوان :: بالاشهر :: ایران من
امواج :: هفت ستاره :: طنز ::قیمت گوشی :: ایران شادی :: خنده :: دنیای خنده

پزشکي(سلامتي و بهداشت) :: مسائل جنسي

موضوع: پرسش و پاسخ راجع به مسایل جنسی ( 1 )


پرسش و پاسخ راجع به مسایل جنسی ( 1 )

آيا خودارضايی ضرر دارد؟ مفيد است؟

طبق آماری که در دهه های پيش گرفته شده تا ۹۰ درصد افراد در سراسر دنيا بطور خواسته و يا ناخواسته (دفع مايع منی در خواب) خود ارضايی می کنند.
اين عمل در بين خانم ها کمتر شايع بوده اما امروزه رو به افزايش است. اگر قرار بود انجام اين عمل منجر به ضعف بينايی، شنوايی و يا عقلانی بشود،
ما هم اکنون در جامعه ای زندگی می کرديم که همه کور، کر و يا ديوانه بودند!
من تنها به عنوان يک پژوهشگر می توانم به شما اطمينان بدهم که هيچ گونه مدرک علمی دال برمضر بودن خود ارضايی به ثبت نرسيده چون مکانيسم آن دقيقا همان مکانيسمی است که موقع برقراری رابطه جنسی با فرد ديگر تجربه می شود.

تنها موردی که خودارضايی مضر خواهد بود و به درمان احتياج دارد موقعی است که فرد به صورت وسواسگونه به اين امر بپردازد به حدی که کارهای روزمره اش مختل بشود. در اين صورت فرد بايد برای بيماری وسواس توسط روانپزشک و يا روان شناس مورد مداوا قرار بگيرد و نه خودارضايی.

آيا خود ارضايی پس از ازدواج برای آقايان درست است؟

اين سوال بيشتر جنبه ارزشی و اخلاقی دارد و هر کس بنابر عقايد خود بايد پاسخ آن را پيدا کند. از ديدگاه علم سکسولوژی،
خودارضايی پس از ازدواج تنها در صورتی درست نيست که همسر شما از اين مسئله راضی نباشد به اين صورت که خود ارضايی باعث کاهش تعداد دفعات نزديکی شما با همسرتان باشد
و يا او احساس طرد شدگی بکند. مشاوران زوج ها در اين مورد بايد بتوانند مفيد باشند. در مواردی که خواست جنسی شما بيش از همسرتان است با موافقت ايشان خودارضايی حتی می تواند از اصطکاک های بعدی جلوگيری کند.

خودارضايی می تواند به فرد کمک کند که بدنشان را بهتر بشناسند تا بتوانند همسرشان را راهنمايی کنند. فايده ديگری که خود ارضايی برای خانمها دارد اين است که اکثر خانم ها با صرف دخول ارضا نمی شوند و قبل يا بعد از داشتن ارتباط با همسرانشان خودارضايی می تواند آن ها را به اوج لذت جنسی برساند. تحت اين شرايط خود ارضايی متقابل می تواند برای زوج ها مفيد باشد.

آيا همسر آينده‎ شخص می‎تواند بفهمد که او پيش از ازدواج خودارضايی کرده است يا خير؟

هيچ راهی وجود ندارد که کسی اين مسئله را متوجه شود مگر اينکه خودتان به طرف مقابلتان بگوييد. در حالت کلی همه فکر می‎کنند که يک فرد جوان خودارضايی می‎کند چون اکثريت اينکار را می‎کنند.

من برخی اوقات خودارضايی می‎کردم ولی يکی از دوستانم گفت که با اين کار پرده‎ بکارتت را از بين برده‎ای. من خيلی نگرانم چون در فرهنگ ما دختر بايد در شب عروسی بکارتش را از دست بدهد. نظر شما چيست؟

اصلاً نگران نباش بدليل اينکه خودارضايی غالباً با تحريک و مالش کليتوريس انجام می‎شود پس ارتباطی به واژن ندارد که به پرده‎ی بکارتت آسيبی رسيده باشد. البته برخی از افراد در حين خود ارضايی انگشتان خود، پروتز (آلت مردانه مصنوعی) و يا ويبراتور(وسيله ای که در داخل واژن استفاده ميشود و با لرزش خود موجب تحريک ميشود) را هم بکار می‎برند که در اين صورت احتمال از بين رفتن پرده‎ی بکارت وجود دارد.

پزشک يا ماما با يک معاينه‎ ساده می‎تواند وضعيت پرده‎ بکارتت را برايت شرح دهد. خيلی از دختر خانم‎ها هستند که برای معاينه به پزشک و يا ماما مراجعه می‎کنند و اين مسئله هيچ ايرادی ندارد.

مطلبی خواندم که در آن گفته شده بود خودارضايی مشکلی برای بدن ايجاد نمی‎کند. می‎خواستم بدانم که اين مطلب تا چه حد درست است؟

اجازه بده برای شما و همه‎ دوستانمان بازهم بگويم که اصولاً خودارضايی چگونه عملی است. خودارضايی به معنی تحريک اندام‎های جنسی بدن به منظور بردن لذت جنسی است. در فرهنگ‎هايی که دخترها و پسرها بايد تا پيش از ازدواجشان باکره باشند بهترين و سالم‎ترين راه برای ارضای غريزه‎ جنسی است. با اينکار بدنتان را بهتر می‎شناسيد و نوع لذت جنسی و هيجاناتی را که بر اثر رسيدن به اُرگاسم (اوج لذت جنسی) در بدن ايجاد می‎شود را بخوبی درک می‎کنيد پس در آينده از ارتباط جنسی ‎با همسرتان هم لذت خواهيد برد. بيشتر دوستانی که پس از ازدواج به من مراجعه می‎کنند کسانی هستند که به دليل مسائل فرهنگی و يا مذهبی سعی به سرکوب کردن نياز جنسی‎شان کرده‎اند و اين باعث شده که حتی نتوانند لخت جلوی آيينه بايستند و بدن خودشان را تماشا کنند. اين دوستان همان افرادی هستند که به سرد مزاجی معروفند و شريک جنسی‎شان را ناخواسنه دفع می‎کنند.

راه خودارضايی درست چيست؟

هر فردی ممکن است بنا به عادات و نيازهايش روش خاصی را برای اينکار داشته باشد اما ذکر چند نکته را در اينباره خالی از فايده نمی‎بينم: نظافت و شستشوی ناحيه‎ی تناسلی و مقعد قبل و بعد از خودارضايی، انتخاب محيطی امن و بدور از اضطراب که خصوصی بودن آن تضمين شده باشد و حرکات نرم و بدور از خشونت که آسيب ديدگی پوست را موجب نشود و در آقايان بايد دقت شود که با حرکات خشن و يکباره موجب شکستگی آلت خود نشوند. همچنين آقايان اگر از کرم جهت لغزنده شدن سطح آلت خود استفاده می‎نمايند بايد حدالامکان از کرم‎های عطر دار که باعث خشکی پوست می‎شوند استفاده نکنند (بهترين وسيله ژل لوبريکنت است که در داروخانه‎ها (در ايران) و فروشگاههای لوازم جنسی و سوپرمارکتها (خارج از ايران) قابل تهيه می‎باشد). آقايان بهتر است پس از انزال با ادرارکردن مابقی مايع منی را خارج نمايند که دچار مسائل بعدی از قبيل سوزش و خارش و احياناً عفونت‎های مجرای ادرار نشوند.

برای جلوگيری از ريختن مايع منی در اطراف می‎توانيد از کاندوم استفاده کنيد. پس از انزال حتماً کاندوم را تا ۵ دقيقه‎ی بعد خارج نماييد تا جريان خون در ناحيه‎ی تناسلی به وضعيت عادی خود بازگردد. در مورد خانمها که اين عمل با مالش کليتوريس (چوچوله) همراه است، بهتر است مراقب باشيد که ناخن ها تميز باشند و موجب خراشيدگی پوستتان هم نشوند. شما هم ميتوانيد از ژل لوبريکنت استفاده کنيد.

پرسش و پاسخ های مطرح شده در برنامه اول

چرا پس از چند بار به انزال رسیدن مقدار مایع منی کم می شود؟ آیا این جای نگرانی دارد؟

بطور معمول اگر فاصله بین دفعاتی که به انزال می رسید کم باشد ( این زمان در ميان افراد
متفاوت است) بطور طبیعی از مقدار و غلظت مایع منی کم می شود. این مسئله ربط چندانی به قدرت باروری ندارد، چون در هر قطره مایع منی میلیون ها اسپرم وجود دارد. در ضمن ضعف کلی بدن هم می تواند بر روی توانایی جنسی و مقدار مایع منی اثر بگذارد (به عنوان مثال شنونده ای که پرسیده بود چرا پس از ماه رمضان این حالت برایش پیش آمده است).

bbcpersian.com

مطلب بعدی   ::  مطلب قبلی

   
  
تقشه سایت