انواع سی دی و نرم افزار های جدید

      لینک های داغ

 
   
  


 

وب گشت:: اخبار روز :: تهران مانیا :: نسل جوان :: بالاشهر :: ایران من
امواج :: هفت ستاره :: طنز ::قیمت گوشی :: ایران شادی :: خنده :: دنیای خنده

پزشکي(سلامتي و بهداشت) :: مسائل جنسي

موضوع: ارتباط رابطه جنسی و بارداری---<

ارتباط رابطه جنسی و بارداری
----------------------------------


قرص جلوگيری از بارداری
اگر زوجی تصميم بگيرند که باردار بشوند و يا اينکه بخواهند از باردار شدن خانم جلوگيری کنند رابطه جنسی شان به چه حالتی در می آيد؟
روش های شايع جلوگيری از بارداری کدام است و چطور می شود شانس باردار شدن و يا نشدن را بالا برد؟

زمانی که دو نفر تصميم می گيرند که صاحب فرزند بشوند، هدفشان از برقراری ارتباط جنسی متفاوت می شود. اگر تا به حال برای ابراز علاقه و نزديکی به هم وارد رابطه جنسی می شدند، حالا يک ماموريتی را هم بايد به انجام برسانند که باردار شدن خانم است.در اين شرايط بايد زوج ها دقت کنند که تماس فيزيکی شان محدود به برقراری رابطه جنسی نباشد و پيش نوازی کافی هم جزو دستور کارشان باشد. اين کار نه تنها از نظر عاطفی زوج را به هم نزديک تر می کند بلکه پژوهش ها نشان داده اند که چنانچه خانم از رابطه جنسی لذت بيشتری ببرد احتمال باردار شدن وی بالاتر است.

معمولا %۷۵ تا %۸۵ از زوج هايی که بطور مرتب نزديکی دارند و از روش جلوگيری هم استفاده نمی کنند در مدت يکسال باردار می شوند. بعد از آن بهتر است با پزشک مشورت کنند که اگر مسئله ای از نظر پزشکی وجود دارد برطرف بشود. معمولا بهتر است افراد پيش از تصميم به باردار شدن آزمايشهای پزشکی انجام بدهند که اگر هر مسئله ای هست به حداقل برسد و بارداری کم خطرتری را تجربه کنند.

برای زوجی هم که نمی خواهند باردار بشوند هر بار نزديکی می تواند اين نگرانی را به همراه داشته باشد که اگر وسيله جلوگيری از بارداری که استفاده می کنيم کار نکند چه؟ و همين هم می تواند باعث تنش و کناره گيری از رابطه جنسی بشود. با انتخاب يک وسيله جلوگيری از بارداری مطمئن (با مشورت گرفتن از يک متخصص) اين مسئله تا حد زيادی قابل اجتناب است.

نکته بسيار مهم اين است که هيچ کدام از وسايل جلوگيری از بارداری، از انتقال بيماری های مقاربتی از جمله ايدزجلوگری نمی کنند. تنها کاندوم است که می تواند اين اطمينان را به فرد بدهد.

* باسپاس ازهمکاری و نظرات خانم فريده خلج آبادی فراهانی، پژوهشگر در زمينه بهداشت باروری و جنسی و دانشجوی سال آخر دکترای دانشگاه لندن

bbcpersian.com

مطلب بعدی   ::  مطلب قبلی

   
  
تقشه سایت