انواع سی دی و نرم افزار های جدید

      لینک های داغ

 
   
  


 

وب گشت:: اخبار روز :: تهران مانیا :: نسل جوان :: بالاشهر :: ایران من
امواج :: هفت ستاره :: طنز ::قیمت گوشی :: ایران شادی :: خنده :: دنیای خنده

پزشکي(سلامتي و بهداشت) :: زيبايي

موضوع: جوان سازي پوست

استفاده از تونيکهاي پوست، پوست را تازه ميکند و با از بين بردن باقي ماندهاي چربي از روي پوست کار تميز کردن پوست را انجام ميدهند .ارزانترين جوان کننده اين است که خيلي ساده صورت خود را زير آب سرد بگيريد . بطورکلي تونيکهاي پوست از عصاره گياهان علفي، گلها،سرکه، گلاب و... تشکيل شده است اين تونيکها براي پوست خشک يا معمولي مناسب هستند .
يکي از تونيکهاي مشهوري که به وسيله گلاب تهيه ميشود تونيک گلاب و نارون کوهي است براي ساخت اين لوسيون خيلي ساده 4/3 فنجان گلاب را با 4/1 فنجان نارون کوهي مخلوط کنيد . اگر داراي پوستي چرب هستيد ميتوانيد نسبت ترکيبات را برابر بگيريد.

تونيک بعدي مربوط به سرکه است چون سرکه ماند پوست حالت اسيدي دارد براي پوست بسيار مطلوب ميباشد. يک قسمت سرکه سيب رقيق را با هشت قسمت آب مخلوط کنيد و يک بطري از ان را در حمام بگذاريد و در آخرين مرحله شستشو بکار بريد . اين ماده خارش پوست را برطرف ميکند و حالت جمع شدگي پوست که گاهي بعد از استحمام رخ ميدهد برطرف ميکند.

ماسک سفيده تخم مرغ شايد يکي از بهترين جوان کنندهاي پوست باشد که استفاده زيادي هم دارد . براي استفاده يک لايه نازک از سفيده تخم مرغ را بر روي صورت خود پخش کنيد و يا قبل از استفاده آن را به هم بزنيد تا به صورت کف درامده بعد استفاده کنيد و پس از ده تا بيست دقيقه آن را بشوييد . اين ماسک پوست سفت کرده و چين و چروک را به طور موقت صاف ميکند . به دليل خاصيت سفت کنندگي که دارد براي پوستهاي چرب مناسب است . اگر داراي پوست خشک هستيد يک قاشق غذا خوري روغن گياهي يا عسل به ان بيافزاييد يا از ماسک زرده تخم مرغ استفاده کنيد .

اگر ميخواهيد پوستتان زيباتر از همه به نظر برسد از اين ماسک قبل از مهمانيها استفاده کنيد.


مطلب بعدی   ::  مطلب قبلی

   
  
تقشه سایت